Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz cerrahi işlem gerektirmeden, bölgesel zayıflama sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemde yağlanmanın bulunduğu bölgedeki yağlar dondurulur. Bu işlem için özel son teknoloji cihazlar kullanılır. Lipoliz yöntemi ile yağlanmanın bulunduğu bölgelerdeki yağlar parçalanarak vücuttan uzaklaştırılır.

Birçok bölgeye rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem sayesinde kişiler, daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu yöntem, cerrahi operasyonlar sonucu elde edilen başarı ile aynı sonuçları verir. Soğuk lipoliz; Bölgesel yağlanmayı gidermek için kullanılan yöntemlerden birisidir.

Vücudun kol, bacak, basen, göbek gibi bazı bölgelerinde bölgesel yağlanma görülür. Kişilerin hem görünüm açısından hem de sağlığı açısından rahatsız edici olan bölgesel yağlanmanın ortadan kaldırılması için farklı teknikler ve yöntemler kullanılır.

Günümüzde oldukça popüler ve kalıcı çözümler sunan bu yöntem, kadın-erkek her yaş grubundan birçok kişi tarafından tercih edilir. Kısa sürede, kişilerin istedikleri vücuda sahip olmasını sağlayan bu yöntemin uygulanması uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Lipoliz fiyatları 2024 ve kişilere sağladığı avantajları ile günümüzde en çok tercih edilen bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer alır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Lipoliz yönteminde vücudun belirli bölgelerinde yoğunlaşan yağ hücreleri kontrollü bir şekilde soğutulur. Yağ hücreleri dondurularak kısa süre içerisinde vücudun bu yağları işleyerek yok etmesi sağlanır.

Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik birçok bölgeye bu lipoliz tedavisi uygulanabilir. İşlem esnasında kişiler, herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Bunun yanı sıra işlem sırasında gazete ve kitaplarını dahi okuyabilirler. Cerrahi bir müdahale yapılmadığından hasta işlem sonrasında günlük hayatına devam edebilir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Tedavisi ortalama, 1 ile 3 seans arasında uygulanır. Bu seanslar, aynı bölgeye yapılır. Bu işlemde başarı elde edebilmek için işlemin belirli periyotlarda uzmanın öngördüğü seans sayısına göre uygulanması gerekir.

İşlem sonrasında işlemin etkileri, ortalama 3 haftadan sonra görülmeye başlar. Ancak ortalama 1 ile 1,5 ay arasında tedavi etkisini belirginleştirir. Soğuk lipoliz fiyatları 2024 işlemin yapılacağı seans sayısına göre de farklılık gösterir.

Bir Seans Kaç Dakika Sürer?

Kısa süreli ve konforlu bir işlemdir. Uygulama öncesinde gerekli muayeneler ve kontroller yapılır. İşlemin yapılacağı bölge belirlendikten sonra vücudun tipine ve bölgeye uygun şekilde cihazın uygulama başlığı ayarlanır.

Uygulama süresi, tedavinin uygulandığı bölgeye göre farklılık gösterir. Ancak işlem, 1 seansta ortalama 1 saat kadar sürer. Bu süre zarfında yağ tabakasının bulunduğu alan yavaş yavaş soğutularak dondurulur.

Etkileri Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Soğuk lipoliz diğer birçok yöntemine göre daha hızlı sürede etki eden bir işlemdir. Kişiden kişiye farklılık gösteren tedavi etkileri, ortalama 3 haftadan sonra etkilerini gösterir.

Ortalama 1 seans süren lipoliz bölgesel zayıflama tedavisi sonrasında, gözle görülür etkiler 1 ay sonra görülmeye başlar. Ancak tedavi sonrasında kişilerin, sağlıklı beslenme ve egzersizlerle süreci hızlandırması gerekir.

Lipolizin Yan Etkisi Var Mıdır?

Soğuk lipoliz yöntemi esnasında kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapılmaz. İşlemi kişileri herhangi bir yan etkisi ve zararı tespit edilmemiştir. Birçok kişi tarafından tercih edilen bu yöntem sonrasında, işlemin uygulandığı bölgede hafif kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık, normal ve geçici bir durumdur.

Bu işlem, hamile ve hamilelik şüphesi bulunan kişilere yapılması uygun değildir. Bunun yanı sıra cilt problemi bulunan kişilerin, bu durumu işlemi gerçekleştirecek uzmana bildirmeleri gerekir.

Lipolizin İşlem Etkisi Ne Kadar Sürer?

Soğuk lipoliz yöntemi, diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi sağlıklı beslenme ve egzersizlerle desteklenmelidir. Sağlıksız beslenme ve aşırı kalori alımında tekrar vücutta yağlanma görülür.

Uygulamadan sonra kişilerde büyük oranda yağ kaybı yaşandığı gözlenmiştir. Ancak yeniden vücutta yağlanma oluşmaması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu işlem sonrasında kişilerin daha az tuz tüketerek daha fazla su tüketmesi gerekir.

Lipoliz Jel Kullananlar

Soğuk lipoliz jel, FDA onaylı bir jel olmakla birlikte ülkemizde yağlanmaların ortadan kaldırılması için kullanılan etkili bir uygulamadır. Bu jel ile yağ hücreleri dondurularak yağlanmaların oluşması engellenir.

Vücudun bazı bölgelerinde oluşan bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için tercih edilen lipoliz jel ile ayda 8-9 kg civarında zayıflamak mümkün hale gelmiştir.

Günümüzde ve ilerleyen dönemlerde de kullanılacak bu jel yardımıyla yağlanmaya sebep olan hücreler dondurulur ve vücut tarafından bu yağlar yakılarak zayıflama kalıcı hale getirilerek ideal bir vücuda sahip olunur.

Bel ve basenlerde oluşan simit şeklindeki görünüm, kollar ve bacaklardaki sarkmalar, selülitler, iç bacak bölgesindeki yumuşamalar, gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar ve göbek yağlarından kurtulmak için çok etkili bir uygulama olan soğuk lipoliz jel tercih edilir.

Lipoliz Zararı Var Mıdır?

Bölgesel zayıflamada etkili olan bu lipoliz uygulaması sonrasında lokal komplikasyonlar görülebilir. FDA onaylı bu yöntemde kısmen de olsa bazen uygulama sonrasında ağrı, kaşıntı, kramp, kızarıklık, ishal, uygulama yapılan bölgede su toplanması, kaslarda sertleşme gibi yan etkiler görülebilir.

Vakumlu uygulamalarda ise bölgede kısmi morarmalar oluşabilir. Bu yan etkiler geçicidir ve yapılan araştırmalarda vücuda herhangi bir zararı olmadığı tespit edilmiştir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2024

Soğuk lipoliz fiyatları 2024 işlemin uygulandığı merkeze, merkezin bulunduğu il, uygulama yapılan bölgeye göre değişir. Günümüzde bu lipoliz uygulaması birçok merkezde uygulanmaktadır. Burada önemli husus işlemin gerçekleştirileceği merkezin alanında uzman kişilerden oluşan ekibe sahip olması ve kullanılan cihazların son teknoloji olmasıdır.

Bu uygulama kişilerin bütçesini zorlamayacak düzeydedir. Bu nedenle rahatlıkla bütçe planlaması yapılarak bölgesel yağlardan kurtulmak ve ideal bir vücuda sahip olmak mümkündür. Soğuk Lipoliz Fiyaltarı 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.