Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu, yüz bölgesindeki çizgilerin düzeltilmesi operasyonunu kapsayan bir dolgu çeşididir. Burun ve ağız bölgesi arasında bulunan ve her iki kenardan dudak çevresine inen karşılıklı çizgilere nazolabial çizgi adı verilir. İnsanlarda doğuştan itibaren var olan bu çizgiler zamanla belirginleşir ve yaşın ilerlemesi ile giderek çukurlaşır.

Yaşlılık durumunda iyice gözle görülebilecek kadar belirginleşen bu çizgiler nazolabial dolgu ve daha birçok farklı teknikle daha düzgün bir görünüme sahip olabilir.

Her bireyde bulunan bu çizgiler kişilerde yorgun ve bitkin bir görünüme neden olur. Mutsuz bir yüz ifadesi sunan bu çizgiler gülme çizgisi olarak da adlandırılır ve nazolabial dolgu gibi teknikler ile bu çizgilerin düz bir hal alması sağlanır.

Uygulamadan en sağlıklı sonuçların alınabilmesi için hastaların önce yanak bölgesinde gerdirme vb. operasyonları tercih etmeleri ve elmacık kemikleri üzerinde düzelme yaptırdıktan sonra bu çizgiler üzerinde işlem yaptırmaları tavsiye edilir. En doğru karar bu aşamada yapılacak ön muayene sonrasında netleşir.

Nazolabial Dolgu Yapılışı

Yüz bölgesinde gerçekleştirilen çizgi düzeltme operasyonlarında uzman bir hekimin bulunması zorunludur. Aksi halde elde edilecek sonuçlar istenildiği kadar umut verici ve güzel olmaz. Uygulama en temelde nazolabial olarak adlandırılan bölgeye hylaruonik asit yüklenmesi olarak tanımlanabilir.

Bu madde yıkım neden olmayacak bir işlem değildir ve bu sayede hücrelerin bölgede sağlam ve canlı kalmaları sağlanır. Uygulama sonrasında hastalarda bir miktar kızarıklık ve şişlik meydana gelebilir.  Bu durum son derece normaldir ve ilerleyen süreçlerde cilt tekrar eski görünümüne sahip olabilir. Uygulama ile ilgili en büyük sorun mimiklerde herhangi bir his kaybı olup olmayacağıdır.

Hastalar tarafından en sık merak edilen bu durum herhangi bir şekilde olumsuz etki yaratmaz. Hastalar operasyon sonrasında mimiklerinde herhangi bir değişiklik olmadan operasyondan çıkar ve sosyal yaşamlarına geri döner. Nazolabial dolgu fiyatları ve operasyonlar hakkında merak edilen her tür konu için hastaların sağlık kuruluşları ile iletişime geçmeleri yeterlidir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Dolgu uygulamasını tercih edecek hastalar operasyon öncesinde uzmanların tavsiyesi doğrultusunda hareket ederse operasyon sonrası süreçte son derece rahat olur.

Operasyon öncesinde çok belli olan ve yüzü yorgun gösteren çizgiler hafifler ve cilt gençleşirken daha diri ve canlı bir görünüm kazanılır.

Hastalar operasyon sonrasında gerçekleştirilecek ilk seanstan itibaren uygulamanın olumlu etkilerini görebilirler.

Cilt altına uygulanan hylaruonik asit toplamda iki hafta kadar yüzeyde bekler ve iki haftanın ardından cilt tarafından emilmeye başlar. Bu doğrultuda iki hafta sonrasında cildin normal görünüm kazanması sağlanır.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Operasyon sonrasında uzmanın tavsiyesine bağlı olarak belirli bir süre cilt üzerinde herhangi bir uygulama yapılmaması önemlidir.

Kızarıklıklar geçene kadar ek ürün kullanılmaması kısa süre içerisinde iyileşmeyi sağlar ve hastalar ciltlerini temiz tutarak sosyal yaşamlarına kısa süre içerisinde dönebilirler.

Nazolabial dolgu fiyatları ve operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler gibi birçok farklı husus için hastaların sağlık kuruluşları ile iletişime geçmeleri gerekir.

Hastalar operasyon sonrasında ilk bir hafta 10 günlük sürede cildi su temasına karşı sıkı korumaya almalıdır. Asitli ürünlerin ciltle temas etmemesi önemli bir konudur.

Buhar ve spa gibi terapiler de ertelenmeli ve ilk bir hafta ağır spor egzersizleri de yapılmamalıdır.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Yüz çizgilerinde uygulanan nazolabial dolgu ygulamaları 25 yaş üzeri kişilerde yavaş yavaş bir ihtiyaç halini almaya başlar.

Dudak ile birlikte göz çevresinde de meydana gelen çizgiler ciltte daha yaşlı görünüme neden olur. Sarkmalar ile takip eden süreçte kendilerine olan güveni kaybeden insanlar mutsuz olmaya başlar.

Bu süreçte tercih edilebilecek olan dolgu uygulamaları kişilerin yeniden kendilerine olan güvenlerinin artmasında son derece etkilidir.

Gerçekleştirilen dolgu operasyonları çoğu durumda bir yıl kadar etkisini sürdürebilmektedir. Yine de uygulamanın ne kadar süreceği bu işlemi yapan uzmanın derecesine ve başarısına bağlı olarak değişir.

Hastalar operasyon sürecini yakın takip ederek merkezle sürekli iletişim halinde olabilir ve merak edilen tüm ayrıntıları öğrenebilir.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Nazolabial dolgu yaptıranlar bu uygulamanın birçok avantajını da elde eder. Uygulamanın en büyük faydası ciltteki kollajen üretiminin hızlanmasıdır.

Bununla birlikte ağız bölgesinin çevresinde de hacim elde edilir. Yan etkisi bulunmayan bu uygulama kısa sürmesi nedeni ile hastaların hayatlarında problemlere neden olmaz.

Cildi yumuşatan bu uygulama ile cilt yapısı da daha düzgün bir görünüme sahip olur. Uygulamayı tercih eden bayanlar ilerleyen zaman diliminde kısa süre içerisinde makyaj yaparak sosyal yaşama katılabilirler.

Nazolabial dolgu fiyatları 2024 ve operasyonun sağladığı avantajlar gibi birçok farklı konu hakkında bilgi edinmek için hastalar tercih ettikleri sağlık kuruluşları ile iletişime geçebilirler.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

Nazolabial dolgu fiyatları 2024 bu uygulamayı gerçekleştirecek sağlık kuruluşların niteliğine ve hizmet özelliğine göre farklılık gösterir. Günümüzde birçok sağlık merkezinde gerçekleştirilebilen bu operasyonlar eğer profesyonel ellerde gerçekleştirilirse sonuçları son derece tatmin edici olur. Hastalar olası bir etki ile karşılaşmamak için operasyon merkezi tercihinde son derece titiz davranmalıdır.

Nazolabial dolgu fiyatları 2024 ve merkezlerin hizmet özellikleri gibi detaylar için kişilerin operasyona karar verdikten sonra birçok farklı merkez ile görüşüp fiyat almaları tavsiye edilir. Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.