Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon uygulama yapılmadan önce kılın incelenmesi ve bölgenin kaç seans sonrasında pürüzsüz bir görünüme kavuşacağı uzmanlar tarafından belirlenir. Temel amaç, tüylerin yok olması değil kıl köklerinin yok olmasıdır.

Epilasyon çeşitleri arasında daha sağlıklı kalıcı olması nedeni ile en çok lazer epilasyon tercih edilir. Cinsiyet farkı gözetmeksizin vücut genelinde istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulmasını sağlayan epilasyon, diğer tekniklere oran ile daha az acı hissi verir.

Uygulama, uzman kişiler tarafından doğru teknikler ile yapıldığında sağlık açısından herhangi bir problem teşkil etmez. Tıbbi ve estetik alanda kullanılan ışınlar, kozmetik ve psikososyal bir sorun haline gelen tüylenmenin engellenmesinde uzun yıllardır lazer epilasyon tekniği tercih edilir.

Vücudun tamamına uygulanmasında herhangi bir sakıncası görülmeyen uygulama, ilk uygulama sonrasında ortalama 15 gün tüyler ile temasın kesilmesi gereklidir. Epilasyon işleminin tamamlanma süresi cilt ve tüy tipine, rengine, bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterir. Ayrıca lazer ışınları koyu renkleri tüylerde daha iyi sonuçlar verir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Vücut genelinde istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği epilasyon, uzmanlar tarafından oldukça pratik ve güvenilir bir uygulama olduğu söylemleriyle gün geçtikçe talep yoğunluğu yaşamaya devam ediyor. Kalıcı ve ağrısız bir uygulama olan lazer epilasyon, dalga boyu prensibi ile işlevini yürütüyor.

Uygulama sırasında kullanılan lazer ışığının dalgalar boyu kıl köklerine doğrudan etki ederek, kök kısımlarına siyah rengi veren melanin pigmantin tarafıdan emilmesi sağlanır. Yapılan bu işlem ile kıl kökünün tahribi gerçekleşmiş olur.

Optimal sonuçlar elde edilen bu tekniğe son yıllarda teknolojinin gelişimi ile birlikte soğutucu teknolojisi de dâhil edilmiştir. Bu sayede hastaya rahatsızlık verebilecek yanma ya da ağrı hisleri en aza indirilir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon işlemleri yaptıran kişilere büyük kolaylıklar sağlamış olsa da yaptırma aşamasında mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu anlamda epilasyon işlemlerinde kimlere yaptırılıp yapılmayacağı hakkında detaylı bilgiye sahip olmak, faydalı olacaktır. Epilasyon 12 yaşını geçmiş büyük kıl ve cilt yapısı uyum sağlayan herkese uygulanabilir. Fakat uygulamanın yapılacağı cihazın kesinlikle FDA onayı almış olması gereklidir.

Epilasyon işlemlerinde sonuç alma süresi veya oranı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genel anlamda epilasyon işlemleri 1. seans ve aralıkları tüm vücut 2 ayda bir 4- 6 seans, yüz bölgesinde ise ayda 1 6- 12 seans olarak yapılır. Doğru uygulama ve teknikler yapıldığında epilasyonun herhangi bir yan etkisi görülmez.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon işlemleri yaptırmadan önce seçilen kurum mutlaka bir sağlık kuruluşu olmalıdır. Ayrıca kurumda kullanılan cihazlar, kişinin ten tipine uyumlu ve hijyenik kuralların tamamını taşıması gereklidir. Bu detaylara dikkat edilmediği takdirde olumsuz sonuçlar karşılaşılması an meselesidir. Geçmişten bugüne uygulanan epilasyon, dünya genelinde güvenirliliğini ispatlamış ve soru işaretlerini yok etmiştir.

Gelişen teknoloji ile birlikte başarı oranını yükselten uygulamada koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge, bacak bölgesi, kol bölgesi, göğüs bölgesi, sırt bölgesi, ense bölgesi boyun bölgesi, yüz bölgesi, bıyık bölgesi ve çene bölgelerine uygulaması yapılabilir www.cosmicseedcreations.com.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Uygulama tekniklerinde dört farklı yöntem tercih edilir. Yöntemler arası dalga boyu farklılığının olması, epilasyon cihazının etkisi, kişinin cilt, kıl tipine ve cilt rengine göre farklı yöntemler uzmanlar tarafından belirlenir. Öyle ki epilasyon cihazının dala boyu vücut derisine etki oranını değiştirir. Dalga boylarının kısalması, kıl kökü tarafından tutunma işlemini artırır.

Yüksek dalga boylarında hissedilen acı oranı oldukça fazla, alçak dalga boylarında daha azdır. Bu sebep ile epilasyon işlemleri değişiklik gösterir. Epilasyon teknik ve yöntemleri Ruby Lazer, Alexandrite Lazer, Diode Lazer ve ND: Yağ Lazer olmak üzere değişiklik isimler ile bilinir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut geneline yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi epilasyon sonrasında da dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Kişiler epilasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından uygulama yapılan bölgede kızarıklığın devam ettiği süre içerisinde kesinlikle güneş ışınlarına maruz bırakılmamalı, uygulama yapılan alanda çıkan tüylere müdahale edilmemeli, uygulama yapılan bölgenin terleme yapmasına izin verilmemeli.

Duş alma esnasında sıcak su, lif ile yıkanma ve saç kurutma makineleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca epilasyonu yapan uzmanın tavsiyelerine uyulmalı, verilen krem ya da ilaçların dışında herhangi bir ilaç maddesi tüketilmemeli ya da sürülmemelidir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon işlemleri geçmişte birçok alanda yapılmış olsa da geçtiğimiz 2014 yılı içerisinde bakanlık tarafından uygulamanın sadece herkimler tarafından yapılacağı kararını koydu.

Fakat son zamanlarda teknolojinin gelişimi ve imkânlar ile birlikte birçok güzellik uzmanı belgesini alarak, güzellik merkezlerinde de epilasyon işlemlerinin yapılmasını sağlıyor. Epilasyon merkez seçiminde mutlaka sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Vücut genelinde kıl köklerine doğrudan etki eden ve tahrip edilerek kalıcı bir işlem olarak bilinen epilasyon, kişilerin istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulmasını sağlar.

Epilasyon uygulaması ile diğer epilasyon yöntemleine göre daha az acı hissi, hızlı iyileşme süreci, kısa seans miktarından sonra sonuç elde edebilme, işlemin kalıcılığı ve etkisine göre uygun fiyatlar ve daha yumuşak bir cilt yapısı elde edilebilir.

Lazer Epilasyon Erkek İçin Var Mı?

Lazer epilasyon işleminin kalıcı olması ve faydaları nedeni ile birçok insan tarafından birçok merak edilen konular da ortaya çıkar. Ortaya çıkan bu konular arasından sıklıkla araştırılan durumlardan biri de epilasyonun erkekler için uygun olup olmadığıdır. Epilasyon işlemlerinde cinsiyet ayrımı yapılmaz. Cilt ve kıl yapısı uyum gösteren herkes epilasyon işlemi yaptırabilir.

Bronz Tene Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Lazer epilasyon işlemlerinin tüm ciltlere uyum sağlamasının yanı sıra kişiler brons tene epilasyon yapılıp yapılmayacağı konusunda merak içerisine girerler. Epilasyon işlemlerinin bronz tene uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Aynı zamanda cildin rengi epilasyon cihazının başarı oranını yükseltir. İşlem sonrasında cilt uygulanan melaminler sayesinde sahip olduğu renge dönüşür.

Epilasyon Öncesi Tıraş

Epilasyondan verimli sonuçlar elde edebilmek için bölgenin temiz ve kılların da kısaltılması gereklidir. Kılların kısaltma işlemi lazer epilasyon işlemlerinden ortalama 3 gün önce ev ortamında jilet ya da makine yardımı ile yapılabilir. Bu anlamda epilasyon işlemi öncesi temizliğinde kesinlikle epilastör kullanılmamalıdır. Lazer işlemleri sırasında ağda, cımbız gibi ürünlerin kullanımı da yapılmaz.

Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon işlemleri kişinin kıl köküe ve alanına bağlı olarak değişiklik göstermiş olsa da genel anlamda 6 seans sonrasında olumlu sonuçlar elde edilir. Bunun aynı sıra yüz bölgesi ve hormansal bölgelerde tüylerin güçlü olmasından dolayı ortalama 10 seans uygundur. Epilasyon seans aralıkları ise 1- 2 ay arasında değişiklik gösterir.

Buz Lazerle Tüyler Kesin Bitiyor Mu?

Epilasyon tekniklerinin tamamı kıllar için kesin çözüm olarak bilinir. Teknolojinin gelişimi ile birlikte ortaya çıkan ve FDA onayı alan buz lazer, ince tüyler de dâhil olmak üzere vücut genelinde tüm tüylere etki eder. Diğer lazer tekniklerine göre buz lazer teknikleri daha olumlu sonuçlar doğurur.

Epilasyon Acıtır Mı?

Kişiler istenmedik tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler denerler. Denen bu yöntemlerin çoğunda acı hissedildiği için epilasyonda da acı hissinin olup olmadığı sıklıkla araştırılır. Epilasyon işlemi diğer kıl alma tekniklerine göre acı hissi en aza indirilmiş yöntemdir.

Hepatit B Hastaları Lazer Epilasyon Yaptırabilir Mi?

Lazer epilasyon uzun yıllardır güvenilir bilinmiş olsa da bazı durumlarda işlemi yaptırmaktan kaçınmak gerekir. Bu anlamda lazer epilasyondan kaçınması gereken kişilerin başında hepatit b hastaları gelir. Hepatit B hastalarının epilasyon işlemini yaptırması uzmanlar tarafından kesinlikle uygun görülmez.

Epilasyon Cilt Kanseri Yapar Mı?

Epilasyon işleminde kullanılan cihazlar çok az bir miktar olmakla beraber radyasyon yayılımı gerçekleştirir. Radyasyonun zararları ele alındığında epilasyon işleminin zararlı olabileceği düşüncesi ortaya çıkmış olsa da  epilasyon işleminin kanser hastalığına neden olduğuna dair herhangi bir şikâyet ya da bulgu yoktur.

Epilasyon Dövmeye Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon işleminin uygulanması sakıncalı olan kişilerin arasında dövmesi olan kişiler de gelmiş olsa da birçok kişi lazer epilasyon işlemini yaptırır. İşlemin ardından dövmenin renginde soluklaşma ve bulanıklaşma görülebilir. Bunun yanı sıra dövmenin olduğu bölgede hafifi yanık izlerinin oluşması da söz konusu ihtimaller arasında yer alır. Bu sebep ile dövme bulunan bölgeye epilasyon işlemi uygun görülmez.

Epilasyondan Sonra Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Epilasyon işlemleri kalıcı olarak bilinmiş olsalar da işlem sonrasında kılların belli bir kısmı tekrar büyüyebilir. Anagen olmayan kılların tekrar çıkma olasılığının yüksek olması sebebi ile bazı durumlarda seans sayısı artabilir. Seansların eksiksiz bir şekilde uygulanmasından sonra kılların tekrar çıkması söz konusu değildir.

Epilasyon Işın Tedavisine Engel Mi?

Epilasyon işlemlerinde sağlam olan dokulara herhangi bir zarar gelmediğinden, bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz herhangi bir etki yaratılmadığından, kanser ya da kanser tedavilerinin herhangi birisinde olumsuz etkilerini görmek söz konusu değildir.

Epilasyon Işınları Zararlı Mı?

Lazer epilasyon işleminin farklı yorumlar ile yararları ve zararları açıklanmış olsa da epilasyon işlemlerinde kullanılan ışınların profesyonel uzmanlar tarafından belirlenen herhangi bir zararı yoktur.

Epilasyon Isı Dereceleri Ne?

Epilasyon ısı dereceleri kıl tipine ve kişinin cilt tipine göre değişiklik gösterir. Fakat buz lazer ile yapılan işlemlerde, ısıtıcı derecenin yanı sır -3 derecede soğutucu işlemi uygulanır.

Epilasyon İşe Yarıyor Mu?

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla tercih ettiği epilasyon işlemleri, vücut genelinde büyük etkiler gösterir. Lazer epilasyon işlemi sayesinde hem tüylerin miktarı ve sertliği hem de vücut genelinde pürüzsülük yakalama avantajı elde edilir.

Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Epilasyon işlemleri diğer epilasyon tekniklerine göre daha etkili olmuş olsa da kesin çözümdür demek yanlış bir söylemdir. Buna rağmen epilasyon yaptıranlar tüylerinden kalıcı olarak kısa süre içerisinde kurtulurlar.

Epilasyon Sonrası Kaşıntı

Lazer epilasyon işlemi sonrasında en sık görülen durumlardan bir tanesi kaşıntıdır. Kaşıntı işlemin yapılmasından ortalama 2- 3 saat sonra ortaya çıkar. Kişilerde genellikle 1- 2 gün devam eden kaşıntı, uzun süreli devam ettiğinde mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır.

Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Geçmiş yıllardan bugüne yoğun bir ilgi gören ve her geçen gün tercih sayısının oldukça arttığı lazer epilasyon, yaptırmak isteyen kişiler tarafından genellikle kullanıcı yorumları dikkate alınır.

Epilasyon yaptıran kişilerin yorumları genel anlamda olumlu sonuçlar aldıklarını ifade ederler. Doğru teknik ve uzman kişiler tarafından yaptıran kişilerin epilasyon işleminde normal olmayan durumlar ile karşılaşması söz konusu değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2024

Epilasyon işlemlerinde elde edilen sonuçlar dikkate alınmış olsa da fiyat bilgileri de büyük bir önem taşır. Bu anlamda son zamanların trendi haline gelen epilasyon, diğer epilasyon tekniklerine oran ile daha fazla fiyatlara sahiptir. Fakat epilasyon tekniğinin etkileri ve ağrısız olması dikkate alındığından fiyat tutarları kişiler tarafından gözardı edilebilir.

Lazer epilasyon fiyatları uygulayacak firma ve seans sayısına göre değişiklik gösterir. Lazer Epilasyon Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.