Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kollajen Dolgu

Kollajen dolgu ile deri içerisinde zamanla meydana gelen boşluklar yeniden doldurulur ve cilt derisinde daha düz ve güzel bir görünüm elde edilir.

Kollajen en genel tanımı ile deri altına enjekte edilen bir çeşit yararlı proteindir ve enjekte yöntemleri ile cildin altına uygulanır.

İğne yardımı ile yapılan uygulamalar kapsamında cilt görünümü iyileştirilir ve cilt yeni bir görünüm kazanır.

Dermal dolgu grubunda yer alan kollajen dolgu uygulamaları ile cilt üzerinde yer alan her tür pürüzsüzlüğün giderilmesi de mümkün olur.

Kollajen Dolgu Nasıl Yapılır?

Cilt yapısı birçok farklı etki altında aldığı için zamanla birçok farklı faktöre maruz kalarak zamanla yaşlanma belirtisi gösterir.

Stresli ve yoğun bir yaşam tarzı cilt üzerinde ciddi bir yoğunluk görünümü yaratır ve birçok farklı etmenin de birleşmesi il cilt görünümü zamanla yaşlanır.

Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildi yeniden canlandırmak için tercih edilen kolajen uygulamaları ile cildin daha genç bir görünüme sahip olması da mümkün olur.

Bu sayede güneş gibi birçok arklı zararlı etkiye karşı da ciltte koruma elde edilir.

Kollajen dolgu fiyatları yapılacak işlem öncesinde tercih edilecek merkeze karar verildikten sonra merkeze başvuru yapılarak öğrenilebilir.

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte görülen kolajen eksikliği bu uygulamalar ile tekrar cilde yüklenir.

Cilde yeniden parlak bir görünüm veren kollajen dolgu uygulamaları iğne yardımı ile gerçekleştirilir ve cilt üzerinde gerekli olan bölgelerde uygulanır.

Uygulama öncesinde cilt değerlendirmeye alınır ve uygulama yapılacak olan alanlar işaretlenir.

Ardından bu bölgelerde sıra ile yapılacak uygulamalar kısa süre içerisinde sonuçlanır ve hastalar birçok durumda günlük yaşamlarına tekrar geri dönebilir.

Kollajen Dolgu Nasıl Uygulanır?

Cilt altından iğne ile yapılan bu uygulama seanslar halinde gerçekleşir ve cilt yüzeyinden yapılan ince müdahaleler ile kollajenin cilt altına enjekte edilmesi sağlanır.

Birçok dolgu tekniğine göre oldukça kolay olan bu uygulama, dokunuşların oldukça küçük olması nedeni ile de tercih sebebidir.

Kollajen Dolgu Kimlere Yapılmaz?

Dolgu uygulamaları için bireylerin bu uygulamaya hazır olmaları gerekir. Yapılacak ön tetkik ve muayenelerin ardından kimlerin bu uygulamaya hazır ve uygun durumda olduğu da kolayca tespit edilir.

Kollajen dolgu uygulamaları;

  • Diyabet rahatsızlığı olan,
  • Kanser hastası olan ve tedavi süreci devam eden,
  • Cilt iltihabı rahatsızlığı bulunan, Otoimmun hastalığı bulunan,
  • Aynı veya yakın dönemde herhangi bir lazer uygulaması tedavisi gören bireylerde uygulanmaz.

Kişilerin mevcut tedavi süreçlerinin tamamlanması ile dolgu uygulamalarına da başlamak mümkün olur.

Kollajen Dolgu Özellikleri Nelerdir?

Cilde uygulanan dolgunun en büyük özelliği cilt dokusuna zarar verebilecek herhangi bir içeriğe sahip olmamasıdır.

Tamamen doğal olan kollajen bileşimi ciltte kendiliğinden bulunan bir pigment olduğundan dolayı dolgu ile enjekte edilen kollajenin de cilt içerisinde kolayca temas etmesi mümkün olur.

Kollajen dolgu fiyatları ve uygulamanın her türlü detayı ile ilgili bilgi sağlık kuruluşlarından ve estetik merkezlerinden edinilebilir.

Kollajen Dolgu Yan Etkileri

Dolgu uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Eğer hastalar öncesi ve sonrası dönemde uyulması gereken kurallar dikkat eder ve bu süreci titiz koşullarda geçirirlerse herhangi bir yan etki ile karşılaşmadan bu süreci tamlayabilirler.

Kollajen Dolgunun Cilt İçin Faydaları Nelerdir?

Kollajen her dönemde vücuda gerekli olan bir bileşendir. Kendi üretebildiği süre boyunca cilde faydalı olan kollajen cilt tarafından üretilemediğinde dışarıdan da cilde enjekte edilebilir.

Cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlayan kollajen cildin hücrelerini yenilenmesine de yardımcı görev üstlenir.

Kollajen Dolgu Sonrası Cilt Bakımı

Yapılan dolgu uygulamasının ardından cilt bakımında eğer doğru adımlar uygulanırsa elde edilen sonuçların da daha kalıcı olması mümkün olur.

Tedavinin ardından ilk aşamada cilt ihtiyacı olan kolajeni alır ve fazla olan kısmı dolgu maddesi olarak bırakır. Bu kapsamda cilt olduğundan daha dolgun görünür.

Yerleşme zamanla olacaktır ve cildin şekil alması için bir süre geçmesi gerekir. Bu süreçte ciltte kızarıklık görülmesi normaldir.

Bu zaman diliminde cilde buz pres uygulayarak şişliğin önüne geçilmesi mümkün olur. Cilde herhangi bir yabancı ürün sürülmeyerek de olası tahriş ve alerjilere karşı önlem alınabilir.

Cilt olabildiğince temiz kalmalıdır ve bakım amaçlı kremler bir süre kullanılmamalıdır.

Kollajen Dolgu Yaptıranlar

Cilt yüzeyinde etkili sonuçlar veren kollajen dolgu uygulamaları genç bir görünüme sahip olan cildin temelidir. Bu uygulamalar ile birçok kişi daha pürüzsüz, parlak, elastik ve dolgun görünümlü bir cilde sahip olur.

Gençlik döneminde insanların vücutlarında kendiliğinden salgılanan kollajen ilerleyen yaşlarda artık vücut tarafından üretilemez ve bu durumda kolajen dolgu gibi birçok farklı yöntem ile bu pigmentlerin cilde alımı sağlanır.

Bu sayede daha uzun süreli güzel bir cilt yapısına sahip olmak da mümkün olur.

Kollajen dolgu yaptıranlar elde ettikleri memnuniyet ile daha özgüvenli bir hal alır ve sosyal yaşamlarında daha aktif olur.

Yaşadıkları pozitif deneyim ile bu operasyonu tercih etmek isteyenlere de örnek olur ve öncülük eder. Kollajen dolgu fiyatları yapılacak ön muayene ardından sağlık kuruluşlarından öğrenilebilir.

Kollajen Dolgu Fiyatları 2024

Her merkezde farklı fiyat aralığına sahip olan kollajen dolgu fiyatları hakkında en net bilgi uygulama yapılacak merkeze karar verildikten sonra ortaya çıkar. Kişiler estetik merkezleri ile iletişime geçerek kısa bir araştırmanın ardından en net fiyatlara da sahip olabilirler.

Kollajen dolgu fiyatları 2024 için hemen ücretsiz danışmanlarımızdan bilgi alın. Kollajen Dolgu Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.