Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karbon Peeling

Karbon Peeling, leke tedavilerinde uygulanan ve oldukça etkin sonuçlar veren lazer uygulamasıdır. Hastaların en iyi ve kalıcı sonuçlara sahip olabilmesi için tedaviyi sonuna kadar sürdürmeleri ve seansları tamamlamaları gerekir.

Cilt bölgesinde pürüzsüz bir görünüm kazandıran peeling uygulamaları aynı zamanda sivilcelerden kalan kalıcı izlerin silinmesinde de son derece etkilidir. Son derece kolay uygulanabilen bu yöntem acı ve ağrı hissettirmemesi nedeni ile de güvenle tercih edilebilir.

Karbon Peeling Nedir?

Cilt üzerinde uygulanan peeling uygulamaları cilt üzerindeki her tür lekenin giderilmesini sağlar. Lazer ışınları ile uygulanan yöntem kapsamında cilt yüzeyindeki renk farklılıkları en aza iner ve cilt bütün bir görünüme sahip olur. İşlem öncesinde cilde karbon solüsyonu uygulaması yapılır ve cildin uygulamaya hazır hale gelmesi sağlanır.

Sivilce tedavisi ile birlikte en sık olarak lekelerin giderilmesi amacı ile uygulanmaktadır. Bununla birlikte dokuların yenilenmesi için de tercih edilen karbon peeling uygulamaları ile mat ve donuk bir cilt görünümüne sahip olan bireyler daha sık ve parlak bir cilt görünümüne sahip olabilir.

Kollajen peeling fiyatları ve uygulamaya ilişkin merak edilen her tür detay için hastaların sağlık kuruluşları ile iletişime geçmeleri ve muayene olmaları gerekir.

Peeling uygulamaları cilde son derece rahat koşullarda uygulanır. Cilde sürülen karbon solüsyon tabakasının ciltte 15 dakika bekletilmesi ile uygulama süreci başlar.

Ardından ise uygulama bölgesinde lazer işlemleri gerçekleştirilir.  Tedavinin ardından hastalar kısa süre içerisinde normal yaşamlarına geri dönebilmektedir.

Uygulama bilinen herhangi bir zararlı etkisi bulunmaması nedeni ile birçok birey tarafından güven vermektedir. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamanın ardından da cilt yüzeyine hafif düzeyde şişlik v e morluk görülebilir.

Bu durum hastalar tarafından normal karşılanmalı ve sabırlı olunmalıdır.

Zaman geçtikçe cilt normal görünümü kazanır ve cilt uygulama izleri cilt üzerinden kaybolur. Kollajen peeling fiyatları uygulama yapılacak olan bölgenin belirlenmesi ile birlikte netlik kazanabilir.

Karbon Peeling Faydaları

Peeling uygulamalarının cilt üzerinde oldukça fazla avantajı ve etkisi bulunur. Bilinen en büyük faydası uygulamanın kısa süre içerisinde tamamlanmasıdır ve bu sayede hastalar sosyal yaşamlarına tekrar aynı gün geri dönebilirler.

Uygulanan diğer lazer uygulamaları ile kıyaslandığında karbon peeling uygulamaları daha hızlı sonuç verir ve daha etkilidir.

Başarı oranı yüksek olan uygulamalar kapsamında cilt yüzeyinde bulunan her türlü sivilce ve kırışık görünüm kaybolur.

Karbon uygulamaları diğer birçok uygulamadan farklı olarak yılın dört mevsimi boyunca güvenle uygulanabilir. Birçok uygulama güneş ışığının zararlı etkilerinden dolayı kış ayında tercih edilirken bu uygulamalar yaz sıcağında bile tercih edilebilir.

Bu sayede hastalar diledikleri her zaman diliminde bu uygulama için başvuru yapabilir. Kollajen peeling fiyatları yapılacak ön muayenenin ardından netleşir ve hastalara bildirilir.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası

Peeling uygulamalarından kalıcı ve etkili sonuçlar alabilmek için uygulamayı sonuna kadar takip etmek gerekir. En verimli sonuçlar kısa süre içerisinde kendini gösterir.

Cilt her seans sonrasında kendini yenilemeye başlar ve iki seans arası verilen sürede cildin dinlenmesi sağlanır. Karbon peeling uygulamaları toplamda 5 seansa kadar uygulanır.

Cildin özelliğine ve hassasiyet durumuna göre bu seanslar farklılık gösterebilmektedir. İlk seanstan itibaren göze görülen iyileşme 3 ila 6 ay içerisinde maksimum seviyeye ulaşır ve bu etki yaklaşık 2 yıl boyunca devam eder.

Peeling uygulamalarını tercih eden hastalar uygulama sonrası dönemde cilt yüzeyine oldukça dikkat etmeli ve sert darbelerden uzak durmasıdır.

Cilt yüzeyinde iz bırakacak baskın tedavi yöntemlerinden uzak durmalı ve soyucu etki veren kremlerin kullanımını bir süre durdurmalıdır.

Cilt yüzeyinde uygulama sonrasında uygulama etkilerine bağlı olarak ödem ve kızarıklık meydana gelebilir. Soğuk kompres yaparak bu süreci kolay geçirmek mümkün olur.

Bununla birlikte yine güneşe çıkılacak durumlarda etkin bir güneş kremi kullanmak gerekmektedir. Alınacak her türlü önlem ile bu süreci kolay atlatmak ve cildin kısa süre içerisinde normale dönmesini sağlamak mümkün olur.

Kollajen peeling fiyatları ve uygulama hakkında merak edilen tüm bilgiler için bireylerin araştırma yaptıktan sonra sağlık merkezlerine başvuru yapmaları önerilir.

Karbon Peeling Yorumları

Peeling uygulaması yaptıranlar kısa süre içerisinde aldıkları etkili sonuçlar nedeni ile oldukça güven verici açıklamalar yapar. Karbon peeling uygulamalarında sonuçların başarılı olması merkezin başarı seviyesi ile doğrudan ilişkilidir.

Güvenilir merkezler tercih edilerek güven veren başarılı sonuçlar elde edilmesi de mümkün olur. Peeling uygulamaları sürecinde hastalar yasaklara uyarak önlemlere dikkat ederlerse aynı başarılı sonuçları elde edebilirler.

Karbon Peeling Yaptıranlar

Peeling uygulaması yaptıran hastalar cilt yüzeylerinde bulunan her tür sivilce iz lekesi ve yağlanma şikayetlerinin sonlandığını söyler. Memnuniyet veren sonuçlara ulaşan hastalar diğer lazer tekniklerine göre daha kolay olan ve kesin sonuçlar içeren bu uygulamalar ile diğer hastalara da umut kaynağı olmaktadır.

Karbon Peeling Fiyatları 2024

Peeling uygulamaları bugün birçok farklı sağlık ve estetik merkezinde uygulanabilen operasyonlardır. Kollajen peeling fiyatları 2024 hakkında net bilgilere sahip olmak için hastaların tedaviyi görecekleri sağlık kuruluşuna başvuru yapmaları gerekir.

Uzman doktorlar eşliğinde gerçekleşen uygulamalar kapsamında hastalar gerekli tetkikleri yaptırdıktan sona seanslara girebilir ve başarılı sonuçları elde edebilirler. Karbon Peeling Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.