Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hifu Cilt Gençleştirme

Hifu Cilt Gençleştirme, cildin dokusunu yenileyerek daha kusursuz bir cilt oluşmasını sağlayan, ses dalgalarının kullanıldığı estetik operasyonlardandır. Yaşlanma; genetik yapı, sağlıksız beslenme gibi nedenlerden dolayı oluşan ve yaşlanma belirtileri ise ciltte sarkma, kırışıklık gibi deformasyonlar şeklinde ortaya çıkar.

Bu deformasyonlar, kişilerin hem sosyal hayatta hem de görünüm açısından kendilerini kötü hissetmelerini sebebiyet verebilir. Bu nedenle günümüzde kadın-erkek birçok kişi tarafından cilt gençleştirme operasyonları tercih edilmektedir.

Yüzde meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmak için ameliyatlı veya ameliyatsız teknikler ve yöntemler tercih edilebilir. Ancak günümüzde birçok kişi, daha canlı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemlerini tercih eder. Ameliyatsız olarak yapılan bu uygulama en çok tercih edilen gençleştirme yöntemleri arasında yer alır.

Hifu Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hifu cilt gençleştirme yüzde meydana gelen deformasyonları, odaklanmış ses dalgaları ile yok etmek için kullanılan bir tekniktir.

Ses dalgaları, cildin alt ve orta tabakalarında bölgeleri uyararak gençleşmeyi sağlar.

Kaş düşüklüğü, yanak sarkması, çene altı gevşemesi gibi şikâyeti bulunan kişiler, ameliyatsız olarak bu şikâyetlerinde kurtulmak için rahatlıkla bu yöntemi tercih edebilirler.

Ortalama 30 dakika süre ve tek seansta uygulanır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, işlemin uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmasıdır.

Aksi takdirde kontrolsüz yapılan cilt bakımı, kemik üstü yağ erimesine sebebiyet verebilir. Profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapılan hifu tedavisinin kişilere herhangi bir sakıncası ve zararı bulunmaz.

Hifu Cilt Gençleştirme Nasıl Uygulanıyor?

Hifu cilt gençleştirme öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman bir doktor ile iletişime geçilmesi gerekir. Estetik işlem öncesinde öncelikle işlemin uygulanacağı bölgeye özel bir jel sürülür.

Daha önceden belirlenen cilt üzerinde bazı işlemler yapılır. Ortalama yarım saat kadar süren bu uygulama sonrasında, yüzde kızarıklık oluşabilir.

Oldukça basit ve kolay bir yöntem olan cilt gençleştirme yüzde meydana gelen sarkmaların ve karışıklıkların ses dalgaları ile yok edilmesini sağlar.

Hifu Cilt Gençleştirme Sonuçları Kalıcı mıdır?

Estetik operasyonlarla, yüzde meydana gelen yaşlanmayı durdurmak mümkün değildir. Bu nedenle yapılan ameliyatı veya ameliyatsız estetik operasyonlar belirli bir süre için geçerlidir.

Kişiden kişiye farklılık gösteren bu yöntemde kalıcılık süresi, ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında değişiklik gösterir. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme ile bu işlem sonuçlarının kalıcılığı daha uzun sürelere uzatılabilir.

Cilt Gençleştirme Çeşitleri

Hifu cilt gençleştirme yüzde meydana gelen kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için yapılan ameliyatsız yöntemlerden birisidir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte cilt gençleştirme için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere farklı estetik operasyonları yapılır.

Cilt gençleştirme çeşitleri olarak mezoterapi, altın iğne, örümcek ağı, lazer uygulamaları, ozon tedavisi gibi farklı yöntemler tercih edilebilir.

Radyo Frekansla Cilt Gençleştirme

Hifu cilt gençleştirme ile radyo frekans cilt gençleştirme işlemleri ameliyatsız olarak kısa sürede tamamlanan acısız yöntemlerdir.

Radyo frekans dalgaları kullanılarak ciltteki kırışıklık, sarkma gibi cilt kusurları azaltılır.

Cilde ısı enerjisi gönderilerek uygulanan radyo frekans cilt gençleştirme operasyonlarında kullanılan cihazın, türü oldukça önemlidir. Birçok cilt kusurlarının tedavisinde kullanılan bu yöntemde cildin farklı katmanlarına uyarılar gönderilir.

H 100 Cilt Gençleştirme

Hifu cilt gençleştirme yüzde meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi deformasyonları gidermek ve daha kusursuz bir cilt görünüm oluşturmak için tercih edilen estetik operasyonlardır.

H100 cilt gençleştirme insan vücudunda doğal olarak bulunan hyaluronik asit ve diğer birçok faydalı maddeden oluşan bir serumdur. Bu yöntem yüz, boyun, el, gıdı, dekolte gibi vücutta birçok bölgeye uygulanabilir.

Hifu Uygulaması Ağrılı mıdır?

Hifu cilt gençleştirme estetik operasyonları esnasında kişiler, herhangi bir ağrı hissetmez. İşlemin uygulanacağı bölgeye uyuşturucu kremler sürülür.

Bu uygulama ile birlikte diğer bazı cilt gençleştirme yöntemleri aynı anda uygulanabilir. Bu sayede yüzdeki birçok deformasyon giderilir.

Ortalama, 1 ile 2 yıl arasında kalıcılığı devam eden hifu tedavisi, diğer birçok yönteme göre daha uzun ömürlüdür.

Bu yöntemler, yüzünde aşırı sarkma bulunan kişiler için önerilmez. Ayrıca cilt altına etki eden bir uygulama olduğundan sinirlerin çok yoğun olduğu bölgelerde de bu yöntem tercih edilmez.

Bir cilt gençleştirme estetik operasyonları ile ciltteki yaşlanma durdurulmadığında, tekrar bu yönteme veya farklı tekniklere başvurulabilir.

Hifu Cilt Gençleştirme Yaptıranlar

Hifu cilt gençleştirme ağrısız ve etkisini kısa süre içerisinde gösteren bir yöntem olduğundan kadın ve erkek birçok kişi tarafından tercih edilir.

İşlem sonrasında bireyler, kısa süre içerisinde günlük hayatlarına devam edebilir. Bu durum birçok kişinin bu işlemini yaptırmasını olanak sağlamaktadır.

Kadın, erkek birçok kişi tarafından tercih edilen bu yöntemde derideki sarkmalar ve kırışıklıklar toparlanır ve daha doğal bir görünüme kavuşturulur.

Hifu Cilt Gençleştirme Fiyatları 2024

Hifu cilt gençleştirme fiyatları 2024 diğer birçok cilt gençleştirme estetik operasyonlarına göre daha uygun fiyatlı ve düşük maliyetlidir. Yöntem hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçerek fiyat hakkında bir görüşme yapılması gerekir.

Hifu cilt gençleştirme fiyatları 2024, işlemin yapılacağı koruma göre farklılık gösterir. Hifu Cilt Gençleştirme Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.