Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen, ilk doğuşu antik Çin dönemlerine uzanan ve zamanında Çin prenseslerinde uygulanan bu yöntem günümüzde de modern tıp ile daha güçlü bir hale getirilerek etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde zamanla oluşan her tür kırışıklık için tercih edilen bu tedavi yöntemi ile kırışıklıkların en aza indirilmesi ve yüz görünümünü güzelleştirmek mümkün olur.

2012 yılında da Amerika’da yılın uygulaması ödülü verilen Dermapen cildin kendi dokusuna hasar vermemesi nedeni ile de güvenle tercih edilir.

Epidermi bölgesinde herhangi bir soyulma ve zedelenme meydana gelmeden yapılan uygulamalar neticesinde cilt tabakasında önemli bir iyileştirme gözlemlenir. Dermapen fiyatları 2024 ve uygulamanın hangi koşullarda gerçekleştiği gibi teknik bilgiler için bireyler ilgili merkezler ile iletişime geçebilir.

Cilt üzerinde gençleştirme etkisi yaratan bu uygulamalar saçlı deride, akne izlerini neden olduğu kalıcı lekeler üzerinde, doku kaybı yaşayan bireylerde ve boyun bölesinde uygulanabilir.

Uygulamayı hem kadınlar hem de erkekler yaş farkı gözetmeden tercih edebilir ve memnun edici sonuçlar ile merkezden ayrılabilirler.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Cilt gençleştiren uygulamaları cilt üzerinden gerçekleştirilen uygulamalardır ve ten üzerinde herhangi bir kalıcı etkiye neden olmaz.

Uyulama esnasında kök hücrelerden destek alınır ve bu ekstre ile birkaç farklı bileşen daha bir araya getirilir. Bu karışım cilt yüzeyi üzerine özel aletler ile uygulanır ve sonuçları gözlemlenir.

Uygulama yapılan alanlarda yeni hücrelerin canlanması ve büyümesi gözlemlenir. Mevcut bulunan hücrelerin de bu tedaviye dahil olması ile cilt bölgesi üzerinde etkin hücre sayısı artar.

Bu sayede büyüyen hücreler cilt üzerindeki lekelerin küçülerek yok olmasını sağlar.

Dermapen fiyatları 2024 ve uygulamaya ilişkin merak edilen tüm sorular için bireyler ilgili merkezde muayene olarak uygulamaya ilişkin her türlü detayı edinebilir.

Dermapen Nerelere Uygulanır?

Yüz bölgesi başta olmak üzere cildin birkaç farklı noktasında da uygulanabilen Dermapen uygulamaları kesin sonuçlar vermesi ve herhangi bir kalıcı ize neden olmaması gibi durumlardan ötürü güven verir.

Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklarda son derece etkili olan bu uygulamalar, bununla birlikte doku kaybı ve doku zedelenmesinin yaşandığı birçok farklı bölgede de güvenle uygulanabilir.

Ciltteki zedelenmiş dokularda uygulanabilecek olan Dermapen uygulamaları öncesinde bireylere önce dezenfekte işlemleri uygulanır.

Bütün bakterilerden ve mikroplardan arındırılan cilt yüzeyinde hyaluronik asid uygulaması gerçekleştirilir.

Ultra ince seviyeye sahip iğneler ile gerçekleştirilen uygulamalar esnasında iğneler büyük bir hızla vücuda temas eder ve bu sayede cilt yüzeyinde birçok mikroskobik gözenek meydana gelir.

Dermapen Öncesi Sonrası

Uygulamalar öncesinde hastalar uzmanlar tarafından bilgilendirilir ve operasyona ilişkin merak edilen her tür konu rahatça konuşulur.

Uzmanlar tarafından bilinçlendirilen hastalar böylelikle akıllarında soru işareti kalmadan rahatlıkla operasyon sürecini bekler ve herhangi bir komplikasyona yol açmadan operasyon sonucuna ulaşılır.

Operasyon sonrasında ise dikkat edilmesi gereken bir dizi kural bulunur. Dikkat edilmesi gerekenler hususunda detaylı bilgi sahibi olan hastalar eğer operasyon sonrası süreci rahat atlatırsa bir an önce sosyal yaşamlarına geri dönebilir.

Uygulamanın ardından meydana gelebilecek her tür kızarıklık ve uygulama belirtisi kısa süre içerisinde yok olur. Bu konuda bilgi sahibi olan bireyler böylelikle panik yapmadan iyileşme sürecini atlatır.

Hastaların iyileşme sürecinde mümkün olabildiğince cilt yüzeyini güneşe karşı koruması gerekir. 2 gün müddetle suya karşı temas ettirilmeyen cilt kısa süre içerisinde normal görünümüne kavuşacaktır.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Uygulamanın birçok farklı faydası ve avantajı bulunur. Epidermal yüzeyde minimum hasara sahip olan bu uygulama, tüm yüz bölgesinde kolay manevra özelliğine sahiptir.

Dikey kullanılan iğneler bu sayede herhangi bir tehlike içermez. Kısa süre içerisinde uygulanan uygulamalar sonrasında ciltte son derece gergin ve genç bir görünüm söz konusu olur.

Daha önce yaptıran hastaların sonuçtan memnun olmaları yeni hastaların da rahatlıkla bu uygulamaları tercih edebilmelerini sağlar.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Cilt ve vücut yüzeyinde birçok farklı bölgede kullanılabilen Dermapen uygulamalarında tam net bir süreçten bahsetmek mümkün değildir.

Uygulamalar öncesinde hastalar yapılacak ön muayene neticesinde kaç seans tedavi göreceklerine ilişkin bilgi edinebilir.

Her bölgede farklı sürelerde gerçekleşen uygulamalarda seanslar 2 ila 10 aralığında gerçekleşir. Yapılacak her iki uygulamanın arasında ise 1 ile 4 hafta gibi düre geçmesi beklenmektedir.

Dermapen Zararı Var Mı?

Uygulamalarda herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz ve deri altı uygulamalar söz konusu olmaz. Bu sayede yüzeysel olarak uygulanan işlemler kapsamında herhangi bir riskten bahsetmek mümkün olmaz.

Hastalar memnun edici sonuçlar ile kısa süre içerisinde sosyal yaşamlarına geri dönebilirler.

Dermapen Yorumları

Dermapen fiyatları uygulanacak olan bölgeye göre farklılık gösterir. Bu kapsamda bireyler yapacakları tercih kapsamında ön muayeneye girerek fiyatlar ve uygulama detayları hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

Uygulamalar günümüzde hemen her kadının hayalidir. Kesin sonuçları doğrultusunda güven veren uygulamalar cilt yüzeyinde yer alan kırışıklıkların en aza indirilmesini sağlar.

Dermapen Uygulaması

Ergenlikten kalan birçok sivilce izi üzerinde de son derece etkili olan uygulamalar, deriye herhangi bir zarar vermeden gerçekleştirilir.

İlerleyen yaşın verdiği cilt problemleri üzerinde de son derece etkili olan uygulamalar sonrasında bireyler kısa süre içerisinde sosyal yaşamlarına geri dönebilir.

Dermapen Fiyatları 2024

Dermapen fiyatları 2024 uygulamanın yapılacağı merkezin özelliklerine göre farklılık gösterir.

Bu kapsamda bireyler karar verdikten sonra ilgili sağlık kuruluşları ile iletişime geçerek dermapen fiyatları 2024 e uygulamaya ilişkin detaylar hakkında bilgi sahibi olabilir.