Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu; Burun şeklinden memnun olmayanlar için cerrahi olmayan estetik yöntemidir. Burun bölgesinde gerçekleştirilen burun dolgusu fiyatları ve operasyona ilişkin merak edilen her tür bilgi için kişilerin bu operasyonları gerçekleştiren estetik merkezleri ile doğrudan iletişime geçmeleri yeterlidir.

Uygulama öncesinde tetkiklerin yapılması ile hastalar güvenle bu uygulamayı tercih edebilir ve akıllarında soru işareti kalmadan yeni görünümlerine sahip olabilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi ile buruna enjekte edilen dolgu malzemesi ile uygulamalar gerçekleşir ve istenildiği takdirde burunda farklı görünümler yaratmak için değiştirilebilir.

Yani bir diğer deyişle bir kez dolgu operasyonu yaptıran kişiler eğer sonuçlardan memnun kalmazsa istediği burun görünümüne sahip olana kadar işlemler sürdürülebilir.

Hastalar herhangi bir hasar ile karşılaşmadan diledikleri bütün görünümüne sahip olabilirler.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Yüz ifadesini ve şeklini baştanbaşa değiştiren burun dolgusu operasyonlarının birçok faydası bulunur. En önemli avantajı ameliyata karşı olanlar için sunulan en mükemmel tercih olmasıdır.

Ameliyattan farklı nedenler ile geri kaçan kişiler için kısa sürede olumlu sonuçlar veren estetik operasyonlar arasında yer alır.

Burun dolgusu tedavisini tercih eden kişiler kısa süre içerisinde ağrısız ve sızısız olarak yeni ve güzel görünümlü burunlara sahip olabilirler.

Bir diğer önemli avantajı gerçekleşen operasyon son derece basit bir operasyondur ve istendiği takdirde burunun birçok farklı bölgesinde tıraşlama ve rötuşlama işlemleri mümkün olabilir.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Ergenlik yaşına gelen hemen her bireye burun dolgusu yapılabilir. Burun dolgusu fiyatları 2024 ve burun dolgu hakkında merak edilen her tür bilgi ilgili sağlık kuruluşundan alınabilir.

Burun dolgusu ile ilgili gerçekçi görüşlere sahip olan her bireye bu işlem uygulanabilir.

Ancak burun hakkında gerçekçi istekleri olmayan ve normalden farklı görünüme sahip olmak isteyenler için bu operasyonlar uygun değildir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun bölgesini şekillendirmeyi sağlayan dolgu uygulamalarında kalıcı özelliğe sahip dolgu malzemesi kullanılmaz.

Burun yüz bölgesinde en çok dikkat çeken ve yüz bölgesini bütünleştiren bir organdır ve burun üzerinde yapılan işlemlerden memnun olunmaması durumunda ciddi memnuniyetsizlik durumları doğabilir.

Olası hatalar v e sonuçların istendiği şekilde olmaması gibi durumlarda burunun tekrar eski haline getirilmesi için tercih edilen dolgular belirli bir süre boyunca kalıcılığını korur.

Hastalar eğer sonuçlardan memnun olmazsa bu durumda yine burun içerisinde yapılan enjekte dolgunun tamamının tekrar alınması da böylece mümkün olur.

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da birtakım riskler söz konusu olur ve hastalar burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi edinirken bu risklere ilişkin de detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Bahsedilen ilk ve önemli dezavantaj bu operasyonun kalıcı olmamasıdır. Uygulamada tercih edilecek dolgu malzemeleri arasında birden fazla seçenek bulunur ve her dolgu sahip olduğu süre kadar burunda kalıcı olur.

Belirli bir süre sonra burnun aynı görünümüne sahip olabilmek için tekrar dolgu uygulamasını tekrarlamak gerekir.

Burun dolgu operasyonlarında bir diğer önemli dezavantaj dolgu uygulamalarının sonucunda sadece burun bölgesinde dolgun görünüm sağlanabilir.

Bunun haricinde burun görünümünden şikâyetçi olan hastalar için herhangi bir düzeltme işlemi yapılması mümkün değildir.

Burun ve çevresinde ciddi ve geniş kapsamlı değişiklik yaptırmak isteyen kişilerin diğer bütün operasyonlarını tercih etmeleri gerekir.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Dolgu işlemini tercih eden bireyler aksi bir durum olmadıkça aynı gün içerisinde sosyal yaşamlarına devam edebilirler.  Herhangi bir durumda evde kalma talimatı verilmez. Bu nedenle birçok kişi tarafından öncelikli tercih edilen işlemler arasında yer alır.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Birçok estetik uygulaması ile kıyaslandığında bunlar arasında en az riske ve yan etkiye sahip olan uygulama burun dolgu uygulamalarıdır. Aynı gün gerçekleştirilen uygulamaların ardından kısa süre içerisinde sosyal yaşama geri dönebilen kişiler buna ek olarak herhangi bir etki ile de karşılaşmazlar.

Uygulama öncesinde hastalar ön muayeneden geçtikleri esnada yapılacak tetkiklerde olası yan etkiler göz önüne alınır ve hasta bu konuda bilgilendirilir. Yüz bölgesinde oluşacak kızarıklık, şişlik, alerjik reaksiyonlar gibi birçok durum bazı hastaların hassasiyet seviyesine göre normalden fazla düzeyde görülebilir.

Burun Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır?

Burun dolgu uygulamaları basit gibi görünse de ciddi bir uygulamadır ve bu kapsamda mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Sağlık koşullarına uygunluğu tespit e dilen kuruluşlarda bu uygulamalar yapılabilir.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Burun dolgu operasyonlarında elde edilebilecek tek sonuç dolgulu görünümler üzerinedir. Burun görünümünü küçültme, bütün boyutunda değişiklik yapma, burun kemiğinde yer alan eğikliğin düzeltilmesi, boyuttaki tümseklerin giderilmesi gibi diğer işlemlerin bu uygulamada yapılması söz konusu değildir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2024

Burun dolgu uygulamaları bugün birçok farklı sağlık ve estetik merkezinde uygulanabilen bir operasyondur. Burun dolgusu fiyatları 2024 hakkında en net bilgi için kişilerin sağlık merkezlerinde hazır bulunmaları ve ön muayeneye girmeleri gerekir. Ardından bireylerin nasıl bir buruna sahip olmak istediklerine ilişkin bir değerlendirme yapılır ve bu kapsamda yapılacak değişiklikler göz önüne alınarak bir fiyat tablosu belirlenir.

Bununla birlikte her sağlık merkezinde özel fiyatlar geçerli olduğundan her merkez için fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Burun dolgusu fiyatları 2024 hakkında en gerçekçi bilgiler için sağlık kuruluşları ile iletişime geçilmelidir. Burun Dolgusu Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.