Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bölgesel Zayıflama

blank

Bölgesel zayıflama, Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağları yok etmek için tercih edilir. Kadın-erkek her yaşta kişiler güzel bir görünümde olmayı isterler.

Ancak bazı nedenlerden dolayı vücutta kişileri rahatsız edecek yağlanma kaynaklı bazı durumlar oluşabilir.  Vücudun bazı bölgelerinde inatçı yağlar bulunur.

Kişilerin zayıf olması, bölgesel yağlanma için engel değildir. Vücudun herhangi bir bölgesini zayıflatmak için farklı teknikler ve yöntemler kullanılır.

Günümüzde bu zayıflama için ameliyatlı veya ameliyatsız olmak üzere farklı teknikler kullanılır. Bölgesel zayıflama da kullanılan tüm yöntemlerde amaç, yağlanmanın bulunduğu bölgedeki yağ dokusunu vücuttan uzaklaştırmaktır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Bu zayıflamada, vücudun belirli bölgelerinde bulunan yağların yakılarak vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Zayıflama özellikle karın, basen, kol, bacak gibi bölgelerde oluşan yağlanmayı gidermek için tercih edilen yöntemlerdir.

Yağlanmanın olduğu bölgelere bazen cerrahi müdahalelerle bazen özel cihazlarla müdahale edilerek yağ dokusu eritilmeye çalışılır. Bunun yanı sıra bölgesel yağlanma için farklı diyet programları ve egzersizlerde uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Hızlı ve konforlu bir şekilde bu zayıflama yöntemi için birçok kişi özel kliniklere başvurmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlardan kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür.

Uzman kişiler tarafından yapılan muayeneler sonrasında kişilere cerrahi işlem veya ameliyatsız yöntemler kullanılabilir. Zayıflama için tercih edilecek yöntemler; kişilerin tercihlerine, yaşına ve işlemin uygulanacağı bölgeye göre farklılık gösterebilir.

Ameliyatsız yöntemler arasında zayıflama ek ilave soğuk lipoliz, liposuction, mezoterapi gibi teknikler kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Yorumları

Kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri ve iyi bir görünüme sahip olmaları için bazı yöntemlere başvurulur. Bu yöntemler, uzman ve profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde yüksek başarı sağlanır.

Zayıflama işlemi gerçekleştirilen kişiler, işlem sonrasında memnuniyetlerini dile getirmektedir. Zayıflama kadın-erkek tüm yaş grubunda bölgesel yağlanma problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilir.

Bölgesel yağlanma problemi, herkeste farklı bölgelerde görülür. Kadınlarda, genellikle bel bölgesi ve basen bölgesinde yağlanma görülürken erkeklerde ise göbek, bacak gibi yerlerde bölgesel yağlanma görülür.

Bölgesel yağlanma; sağlıksız beslenme, genetik yapı gibi nedenlerden dolayı kaynaklanabilir. Belirli yaşlardan sonra bölgesel yağlanma; spor, egzersizle giderilmesi pek mümkün değildir. Bu yağları eritmek için profesyonel destek alınmalıdır.

Bölgesel İncelme Aletleri

Bölgesel yağlanma probleminin çözümü için birbirinden farklı teknolojik özelliklere sahip aletler bulunur. Bu aletleri spor salonlarında, güzellik merkezleri gibi birçok yerde görmek mümkündür. Zayıflama aletleri; kol, bacak, basen, göbek gibi yağlanmanın bulunduğu bölgelere göre farklı özelliklerde tasarlanmıştır.

Bunun yanı sıra özel zayıflama merkezlerinde bölgesel yağlanma için farklı cihazlar bulunur. Herhangi bir cerrahi müdahale gerçekleşmeden bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölgelerdeki yağlanmalar, bu cihazlar ile eritilir.

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan zayıflama aletleri, kişilere rahatlık ve konfor sunar. İşlem esnasında kişiler, herhangi bir ağrı ve acı hissetmeyeceği gibi masaj yapma niteliğindeki bu aletler rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Zayıflama hareketleri, yağlanmanın bulunduğu bölgelerdeki yağları eritmek için yapılan bazı egzersizlerdir. Yapılan hareketler, yağlanmanın bulunduğu bölgeye göre belirlenir. Bu zayıflama hareketleri için uzman ve profesyonel kişilerden yardım alınması gerekir.

Yapılacak yanlış bir hareket, ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle uzman kişi eşliğinde zayıflama hareketleri yapılmalıdır. Bu hareketler sayesinde vücuttaki yağlar eritilerek kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Bölgesel İncelme Göbek Zayıflatır Mı?

Bölgesel yağlanma probleminin en çok görüldüğü yerlerden birisi de göbek bölgesidir. Göbek, basen, bacak, kol gibi yerlerdeki yağları vücuttan uzaklaştırma işlemidir. 

Kadın, erkek çok kişi göbek bölgesindeki yağlanmadan şikâyetçidir. Özellikle kadınlarda doğum sonrasında göbek ve karın bölgesinde fazlalıklar oluşur. Göbek bölgesindeki yağlanma, kişilerin kendilerini mutsuz hissetmelerinin yanı sıra sağlık problemlerine de yol açabilir.

Göbek bölgesinde görülen yağlanmaları yok etmek için farklı teknikler ve yöntemler tercih edilebilir. Bu zayıflamada, göbek bölgesi için diyet, egzersiz, ameliyatlı veya ameliyatsız yöntemler tercih edilebilir. Diyet ve egzersizin yetersiz kaldığı durumlarda uzman kişilere başvurulması gerekir.

G5 Bölgesel İncelme 

Diğer bir adıyla G5 masajı, özel cihazlar kullanılarak bölgesel yağlanmanın bulunduğu bölgelerdeki yağların yakılmasını sağlar. Titreşimli ve ritmik masaj aletleri, vücudun her bölgesine uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan G5 masajı, ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en çok tercih edilen ve popüler olan G5 yöntemi, selülit tedavisinde ve bu zayıflama yönteminde oldukça etkilidir.

Özellikle birçok kadını rahatsız eden selülit tedavisinde oldukça etkilidir. G5 aletleri ile yağlanmanın bulunduğu bölgelere, özel bitkisel yağlar sürülerek masaj yaparak bölgesel incelme sağlanır.

Oldukça konforlu ve faydalı olan bu yöntem, gözle görünür faydalar sağlamaktadır. Kişilerin iyi bir görünüme kavuşmasının yanı sıra sağlık açısından da birçok problemin giderilmesinde etkilidir. G5 masajı, kan dolaşımı düzensizliğini ve kas ağrılarının giderilmesini sağlar.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2021

Bölgesel zayıflama fiyatları 2021 kullanılacak yöntemi göre farklılık gösterir. Ayrıca işlemin uygulanacağı bölgenin alanına göre de fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Bölgesel zayıflama fiyatları için bu alanda hizmet veren kurumlara giderek detaylı bilgi alınabilir. Ayrıca bu zayıflama yöntemi için tercih edilecek ameliyatsız yöntemler bilinenin aksine oldukça uygun fiyatlıdır.

Bölgesel yağlanmalardan kurtulmak için uygun fiyatlarla yapılan modern yöntem ve teknik kullanılarak sorundan kurtulmak mümkündür.