Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bacak Germe

Bacak Germe Nedir?

Bacak germe operasyonları mucizevi sonuçlar vermesi nedeni ile tercih nedenidir. Hem yaşın ilerlemesine bağlı olarak hem de kilo alım verim dengesine bağlı olarak vücutta birçok dönemde deri sarkması problemi ile karşı karşıya kalınabilir.

Kadınlarda derinin sarkması gibi durumlar bacaklarda daha fazla yoğunlaşır ve özellikle bacakların iç kısımlarında gözle görülür bir sarkma meydana gelir.

Üst bacak içi bölgelerinde görülen sarkmalar özellikle de yürürken bacakların sürekli birbirine sürtmesine neden olduğu için son derece rahatsız edicidir.

Bununla birlikte estetik görünüş anlamında da son derece rahatsız edici bir görünüm sunar.

Bacakların iç kısımlarında bulunan her tür fazla deri bacak germe operasyonları ile kolayca gerdirilebilir.

Bacak Germe Nasıl Yapılır?

Bacak bölgesinde uygulanan bacak germe uygulamaları ameliyat niteliğine sahiptir ve anestezi eşliğinde gerçekleştirilir.

Tam donanımlı sağlık merkezlerinde yapılması gereken bu uygulamalardan istenilen sonuçların alınması için uygulamayı gerçekleştirenlerin işinde uzman olması gerekir.

Uygulama sonrasında hastalar kısa süre sonrasına taburcu olarak evlerine geri dönebilir.

Bacak Germe Kimler İçin Uygundur?

Aşırı kilo alımı ve ani kilo verimi nedeni ile sarkma problemi olanlar, güneşe maruz kalanlar ve yaşlanma belirtisi olan kişiler, dokularında gevşeme hisseden bireyler bu operasyonlar için uygun niteliklere sahiptir.

Operasyon öncesi yapılacak ön muayene ile uzmanlar tarafından da hastalar incelenerek operasyona ne kadar uygun olup olmadıkları net bir şekilde belli olur.

Hastalar sağlık merkezlerine başvuruda bulunarak bacak germe fiyatları ve uygulamanın kimlere göre olup olmadığı hakkında da daha net bilgi sahibi olabilirler.

Bacak Germe Öncesi

Bacak gerdirme operasyonu yapılacak olan hastaların bu operasyon için uygun halde bulunmaları ve gerekli yasaklara uymaları zorunlu bir konusudur.

Operasyon öncesinde uzmanlar birtakım uyarılarda bulunur ve operasyon öncesinde yeme içme düzeni gibi birçok konuda hastalar bilgilendirilir.

Alkol ve ilaç tüketimini durdurmakla birlikte operasyon öncesinde belirli bir süre aç kalmak da gerekli olur.

Doktorlar bu konuda hastalara en doğru bilgiyi vererek operasyon sürecinin doğru yönetilmesini sağlar.

Bacak Germe Sonrası

Bacak bölgesinde yapılan germe işlemlerinin ardından hastaların bir gün süre ile hastanede kalmaları gerekir. Bir gecelik takip ile hasta iyice kendini toparlar ve ertesi gün sağlık merkezinden taburcu olabilir.

Operasyon sonrasında çok aşırı derecede rahatsız edecek bir ağrı ile karşılaşılmaz. Bir takım şişlik ve morarmalar olsa da bu durum oldukça doğaldır.

Operasyonu devam eden süreçte 1 hafta sonrasında duş alınabilir ve bir hafta içerisinde tamamen iyileşmek mümkündür.

Bacak Germe Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Gerdirme operasyonları kesin sonuç vermekle birlikte sonrasında bir dizi uyarılara dikkat edilmesi gereken operasyonlardır.

Şayet operasyondan sonuç almak için hastaların belirli süre ağırlık kaldırmaktan ve kendilerini zorlamaktan kaçınmaları gerekir.

Bir müddet hareketlere kısıtlama getirilmeli ve sosyal yaşamda olabildiğince hassas hareket edilmelidir. Doktor tavsiyesi ile birlikte bu süreç kolay bir şekilde atlatılabilir.

Bacak Germe ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Bacak içi gerdirme operasyonlarında en sık merak edilen soru bacak bölgesinde iz kalıp kalmayacağıdır. İzler genelde kasık bölgesinden açılacağı için gözle görülür bölgede iz kalması söz konusu değildir.

Bacak germe fiyatları ve izler hakkında merak edilen her soru için hastaların sağlık merkezleri ile iletişime geçmeleri gerekir.

Bacak Germe Başarı Oranı Nedir?

Estetik operasyonlarda başarı oranını merkez ve uzmanların kalitesi doğrudan etkiler. Eğer işine uzman bir kadro tercih edilirse bu uygulamalardan en yüksek düzeyde fayda sağlamak mümkün olur.

Hastalar yapacakları tercihten önce sağlık merkezini araştırarak sonuçlardan daha da emin olabilirler.

Bacak Germe Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Bacak gerdirme operasyonları birçok sağlık merkezinde gerçekleştirilebilen operasyonlardır. Eğer bu operasyon zaruri ihtiyaçtan dolayı yapılması gereken bir operasyon ise bu durumda devlet hastaneleri de devreye girebilir.

Ancak sadece zevk veya lüks için tercih edileceği durumlarda devlet hastanelerinden gerekli destek alınamayabilir.

Bacak Germe SGK Karşılar Mı?

Cerrahi müdahalelerde bazı durumlarda bacak germe operasyonlarını da sigorta kapsamına aldırma mümkündür. Bunun için operasyonun ne sebeple tercih edildiği araştırılır.

Hastalar ön muayeneye girerek gerekli bilgileri edinebilir ve bacak germe fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilir.

İç Bacak Germe Riskli Mi?

Her cerrahi müdahale olduğu gibi bu uygulamalarda da belirli oranda risk bulunur. Ancak hayati olmayan bu riskler operasyon sürecinde talimatlara tam uyularak en aza indirilir.

Doktorlar bu aşamada hasta yakından izler ve risklere karşı önlem alır.

Bacak Germe Sonrası Ek Operasyon Gerekir Mi?

Birçok durumda bacak germe uygulamaları tek seferde sonuçlansa da bazı durumlarda ek bir operasyona ihtiyaç duyulabilir.

Dikişleri gizleme veya alınan derinin az görülmesi gibi ek nedenlerden ötürü tekrar bir müdahaleye ihtiyaç duyulabilir.

İç Bacak Germe Sonrası İz Kalır Mı?

Cerrahi müdahaleler genelde kesiler ile gerçekleştiğinden birtakım izlerin kalması söz konusu olur. Ancak kesiler iç kısımdan açılır ve dışarıdan çıplak gözle görülmez.

Kasık çizgisi üzerinde kalır bu nedenle ekstra bir iz söz konusu olmaz. Hastalar araştırma yaparak bacak germe fiyatları 2024 ve uygulama merkezleri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirler.

Bacak Germe Fiyatları 2024

Bacak bölgesinde uygulanan bacak germe fiyatları yapılacak operasyonun genişliğine ve özelliğine göre değişir. Hastalar muayene olduktan sonra sağlık merkezlerinden tam operasyon fiyatlarını öğrenebilirler. Bacak Germe Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.