Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe (HIFU)

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri olan HIFU uygulaması, ameliyatsız olarak yüz gençleştirme işlemidir. Kadın ve erkekler için her zaman yüz güzelliği oldukça önemli bir husustur.

Sağlıksız beslenme, aşırı kilo alıp verme, genetik yapılardan dolayın insanların cildinde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Özellikle bu deformasyonlar, öncelikle yüz bölgesinde görülmeye başlar. Yüzde meydana gelen sarkma, kırışıklık gibi sorunlar bazı özel teknikler kullanılarak giderilebilir.

Günümüzde ameliyatsız olarak germe işlemi için birçok teknik kullanılır. Cerrahi müdahale olmaması nedeniyle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen yüz germe tekniklerinden birisidir. Yüz germe fiyatları ameliyatlı yöntemlerden daha uygun fiyatlı ve düşük maliyetlidir.

Son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen yüz estetiği yöntemlerinden birisidir. Özel teknikler kullanılarak yüze herhangi bir cerrahi işlem yapmadan istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Yüzde oluşan deformasyonlar giderilerek, yüzün eski esnekliğine ve güzelliğine kavuşturulması mümkündür. Ameliyatsız yöntemlerle kişilere botoks, HIFU gibi tedavi yöntemleri uygulanabilir. Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 hakkında detaylı inceleme yapılarak kaliteli ve güvenilir hizmet sunan kurumlar ile irtibata geçilmesi gerekir.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe, ameliyatlı yüz germe operasyonlarına göre daha kısa süreli ve oldukça basit yöntemlerdir.

Kadın ve erkekler tarafından çok fazla tercih edilen bu işlemde, yüz germe bandı ve enjeksiyon gibi yöntemler kullanılabilir.

Hastaların ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda belirlenen yüz germe operasyonlarında, uzman doktor gerekli incelemeleri yaptıktan sonra işleme karar verir.

Bu işlem ile yüzde meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi birçok deformasyon giderilir. Yüz germe işlemleri için birçok teknik ve yöntem bulunmaktadır. Ameliyatsız yüz germe fiyatları ve detayları hakkında, işlemi gerçekleştirecek uzman doktorla ve kurumla bir görüşme yapılması gerekir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Bu operasyonlarda kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığından, birçok kişi tarafından rahatlıkla tercih edilebilir.

Yüzdeki birçok bölgeye uygulanabilen bu yöntemler sayesinde ciltte daha canlı ve daha güzel bir görünümün oluşması sağlanır.

Uzman doktor ile bir görüşme yapılarak kişilerin yüz germe operasyonlarında beklentileri, hastanın işleme uygun olup olmadığı tespit edilebilir.

Yüz germe operasyonları, cildinde yara gibi sorunlar olan kişiler için uygun değildir. Bunun yanı sıra hamile ve emziren kişilerinde, bu tür operasyonları yaptırması tavsiye edilmez.

Ameliyatsız yüz germe fiyatları bütçeye uygun olmakla birlikte, yapılan yüz germe işlemleri sonrasında yüzün genç ve canlı görünmesi sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Öncesi

Ameliyatsız yüz germe operasyonları öncesinde kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Yöntemler, her ne kadar kolay ve basit operasyonlar olsa da kişilerin sağlığı açısından bazı hususlara dikkat etmesi önemlidir.

Operasyon öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların en az 1 hafta öncesinden bırakılması gerekir. Bunun yanı sıra alkol, sigara gibi sağlık açısından zararlı içeceklerinde işlemden 1 hafta öncesinden bırakılması daha doğru olacaktır.

İşlemden 1 hafta önce yeşil çay ve varsa kullanılan vitamin ilaçları hakkında uzman doktor bilgilendirilmelidir.

Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, yaptıracakları işlem ile ilgili uzman doktorlarını bilgilendirmesi gerekir.

Bu operasyonlarda istenilen sonuçların alınabilmesi için operasyon öncesi bu hususlara dikkat edilmesi önemlidir. Ameliyatsız yüz germe fiyatları ile ilgili bir araştırma yapılıp daha öncesinden bütçe ayarlanması yapılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Ameliyatsız yüz germe operasyonlarında kalıcılık süresi, kişiden kişiye farklılık gösterir.

Birçok tekniğin ve yöntemin kullanıldığı ameliyatsız estetik operasyonlarında, yapılan işleme göre kalıcılık süresi değişebilir.

Bu operasyonu yaptıran kişilerin bazı hususlara dikkat ederek işlemin kalıcılık süresini uzatmaları mümkündür. Operasyonların kalıcılık süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişir.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Bu operasyonlar ortalama 30 dakika süren kısa süreli işlemlerdir. Kişiler, işlem sonrasında günlük hayatlarına hemen dönebilir.

İşlemin yapılacağı bölgeye özel anestetik kremler sürülür. Böylece işlem esnasında kişiler herhangi bir ağrı hissetmez.

Operasyon sonrasında, kişilerde işlemin yapıldığı bölgede hafif kızarıklık ve morluk görülmesi normaldir. Kızarıklık ve morluk, kısa süre içerisinde kaybolur.

Bazı durumlarda gerekli görüldüğünde uzman doktor herhangi bir kızarıklığın, morluğun ve ödemin oluşmaması için kremler ve ilaçlar tavsiye edebilir.

Operasyon sonrasında kişilerin en az 1 hafta yüzüne masaj yapması ve makyaj sürmesi önerilmez. İşlem sonrası sürecin nasıl ilerleyeceği hakkında detaylı bilgi için kurum ile iletişime geçilmesi gerekir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe için birbirinden farklı yöntemler tercih edilebilir. Bu yüz germe işlemiyle kilit askı, lazer, altın iğne, endopel, ip askı gibi farklı yöntemler ve teknikler kullanılır.

Bu yöntemler kişilerin yaşam kalitesini arttıran, kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadan uygulanan yöntemlerdir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2024

Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 yapılacak yönteme, kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre farklılık gösterir. Ayrıca işlemler esnasında kişilere, birden fazla teknik uygulanabilir.

Fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin yapılacağı kurum ile bir ön görüşme yapılması daha doğru olacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus işlemin, uzman kişiler tarafından güvenilir ve hijyenik ortamlarda yapılmasıdır. Ameliyatsız yüz germe esnasında yapılacak yanlış veya hatalı bir uygulama ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.